Eğlenceli Kedili Kalemlikler Yaphane’de!

Eğlenceli Kedili Kalemlikler Yaphane’de!

Çantanızda aradığınız şeyi bulamamak çoğumuzun başına geliyor sanırım. Bu bazen anahtarlık, bazen cüzdan ya da toplantıya hazırlık sırasında kalem arayışı olabilir. Bu yüzden kalemlikler çantamın vazgeçilmezlerindendir; özellikle eğlenceli olanları :)

Yaphane’de bu kedi kalemlikleri görünce çok heyecanlandım doğrusu. Tabi bunda kedilere olan düşkünlüğümün de payı büyüktü. O yüzden hemen siparişimi verdim! Kalemliğin yapımı oldukça kolay; dikişsiz olması ise çok avantajlı çünkü dikiş düzgün olmadığında ortaya çıkan sonuç iyi olmayabiliyor..

Kalemlik için ihtiyacımız olan sadece;
• Keçe
• Fermuar
• Kesim Şablonu
• Sıcak Silikon (yeni dostumuz:))

Yapım videosundan da kalemlik yapımını izleyebilirsiniz; yapılışından da burada bahsedelim biraz ne dersiniz?

Kedi şablonunu keçenin üzerine koyarak ve pay bırakarak çevresinden çizelim. Parçaları birleştireceğimiz için iki parçaya ihtiyacımız olacak. Sonrasında fermuarı şablon boyutuna göre kesiyoruz. Tabi fermuar yerini şablonda çizip kesmemiz de gerekecek. Fermuara sıcak silikon sürüp (önceki yazılarımızdan sıcak silikon kullanımına bakabilirsiniz) yapıştırıyoruz. Bu parçanın kenarlarına yine sıcak silikon sürerek diğer parçayı yapıştırıyoruz. Son olarak kedimizin yüzünü de marker ile çiziyoruz ve işte kalemliğimiz hazır!

Keçe ve fermuarla kısa sürede ihtiyacınız olan bir kalemlik yapmış oldunuz. İster kalemleriniz için, ister seyahatlerinizde pasaport ve diğer dökümanlarınız için de kullanabileceğiniz bu mini fermuarlı çantayı keyifle kullanmanızı diliyorum! 

Kedi kalemlik yapım videosunu izlemeyi unutmayın!


0 yorum

Yorum yapın