Sevgililer Günü İçin Hediye Paketleme Önerileri

Sevgililer Günü İçin Hediye Paketleme Önerileri

Hediye alıp vermek herkes için kuşkusuz en mutluluk verici olaylardan biri! Hele bir de hediyenin içeriğini bilmediğiniz zamanlardaki o heyecanla karışık merak hissi…  Özenle hazırlanmış bir hediye paketinin sahibini içeriğinden çok daha fazla mutlu edebileceğini hiç düşünmüş müydünüz?

Satın aldığınız veya kendi ellerinizle yaptığınız bir hediye kutusunu renkli kağıtlar, dekoratif bantlar hatta hediye edeceğiniz kişinin en çok sevdiği objelerle süslediğiniz bir hediye paketinin değeri paha biçilemez olacaktır.

Yaphane.com’dan sipariş verdiğiniz ürünün hediye paketi olmasını istiyorsanız bunu bize sipariş verirken notlar bölümünden bildirebilirsiniz, ve size çok şık bir hediye paketi yapabiliriz.  Peki hediye kutularını kendi elleriyle hazırlamak isteyenler bunu nasıl yapacak?

Sevgililer Günü yaklaşıyorken kalp şeklinde bir kutu hazırlamak için işte gerekli olan malzemeler:

Yeterli büyüklükte sert bir karton
Renkli dekoratif kağıtlar
Makas
Yapıştırıcı
Bant

Öncelikle sert kartona istediğiniz büyüklükte iki adet aynı ölçülerde kalp şekli çizerek çizdiğiniz alanı keserek hediye kutusunun altlığını ve üstünü hazırlayın.  Kalan kartonları kutunun yan kenarları olacak şekilde dilediğiniz yükseklikte keserek altlığa yapıştırın ve kalp şeklini tamamlayın. Burada dikkat etmeniz gereken, yapıştırıcıyı sürdükten sonra bir süre malzemelerin yapışmasını beklemeniz olacaktır. Böylelikle kalp şeklindeki hediye kutunuz daha sağlam olacak ve çok daha iyi gözükecektir.

Kalp şeklindeki kutunuzun yanlarını tamamladıktan sonra hediyenizi kutunun içine koyarak kestiğiniz üst şekli de yerleştirin ve kutunuzu dekoratif kağıt ve bantlarla kaplayarak paketinize biraz yaratıcılık katın! 

Eminiz işinize çok yarayacak! :)


0 yorum

Yorum yapın